Czym są niewidzialne wycieraczki do samochodu i jak działają?

Ostatnimi czasy bardzo dużo mówi się o niewidzialnych wycieraczkach do samochodu. Wiele osób zastanawia się, na jakiej zasadzie one działają i czy ich nakładanie ma sens.

Czym są niewidzialne wycieraczki do samochodu?

Mianem niewidzialnej wycieraczki określa się delikatną powłokę hydrofobową, którą nakłada się na szybę samochodową. Ma ona za zadanie odprowadzanie ściekających na szybę kropli wody bez konieczności włączania tradycyjnych wycieraczek. Powłoka umożliwia łączenie niewielkiej kropli wody w większe strumienie, które znikają z szyb, kiedy auto się porusza. Oczywiście, im większa prędkość pojazdu, tym lepiej odprowadzana jest woda. Eksperci twierdzą, że niewidzialne wycieraczki do samochodu przeznaczone są głównie dla tych osób, które regularnie podróżują z dużymi prędkościami, kiedy to działanie hydrofobowe jest najbardziej skuteczne.

Jak długo utrzymuje się niewidzialna wycieraczka?

Jeśli chodzi o działanie niewidzialnej wycieraczki do samochodu, to efekt utrzymuje się z reguły maksymalnie przez kilka miesięcy. Jednak pogorszenie działania warstwy hydrofobowej można zauważyć już nawet po kilku tygodniach od aplikacji. Wszystko dlatego, że niewidzialna wycieraczka stopniowo się ściera. Warto więc rozważyć regularne ponawianie jej aplikacji, aby utrzymać pożądany efekt odpychania wody.

Aby niewidzialne wycieraczki do samochodu działały jak najdłużej, warto unikać agresywnej chemii podczas mycia samochodu. Na rynku dostępne są specjalne preparaty do mycia szyb, które zaprojektowano specjalnie po to, by utrzymać niewidzialne wycieraczki w dobrej kondycji.

Niewidzialne wycieraczki do samochodu – czy warto?

Nie ma co ukrywać, że niewidzialna wycieraczka do samochodu jest świetnym rozwiązaniem, które znacząco może poprawić bezpieczeństwo na drodze. Pióra tradycyjnych wycieraczek podczas intensywnych opadów deszczu do zasłaniają widoczność kierowcy, podczas gdy niewidzialne wycieraczki do samochodu odprowadzają wodę niemal niezauważalnie.

Ogromną zaletą niewidzialnych wycieraczek jest ich niewygórowana cena. Najprostsze preparaty można kupić już za kilkadziesiąt złotych, podczas gdy koszt tych z wyższej półki nie powinien być większy niż 150 złotych. Dla niewymagających klientów strzałem w dziesiątkę mogą okazać się preparaty z dolnej półki, które charakteryzują się wysoką skutecznością, a jednocześnie nie nadwyrężają budżetu.

Podsumowując, te osoby, które na co dzień spędzają dużo czasu w aucie i nie przepadają za jazdą w ulewnych strumieniach deszczu, z pewnością powinny rozważyć zakup niewidzialnych wycieraczek.